ניסים זה טוב, לא במקום עשייה !

06/04/2016

פורסם בTheMarker פורסם בTheMarker

נס יציאת מצרים, נס פח השמן, נפילת חומות יריחו, הם רק חלק מהניסים שקרו לעם ישראל במהלך הדורות. 

כישראלים, רבים מאיתנו מחכים תמיד לעוד נס שיפתור לנו את כל הבעיות, אבל זה לא תמיד קורה...

רבים ראו בגילויי הגז לחופי ישראל, נס שעומד לשחרר אותנו מכל הבעיות הכלכליות.  כיידוע, הגז טמון עדיין עמוק באדמה וכלל לא ברור מתי וכיצד תצמח ממנו תועלת.

כשהסינים החלו בהסתערות על חברות ישראליות, נוצר גל של ציפיות להשקעות ולזרימת הון מסין. זה לא קרה ונכון להיום, נשארו בעיקר התהיות.

זה בסדר לחכות לניסים, אולם אין זה תחליף לעשייה אמיתית ונחרצת, שהיא השער לחירות.

אפילו חז"ל קבעו את העיקרון, ש"אין סומכים על הנס":  אסור לאדם לחכות לנס, וחובה עליו לעשות ככל יכולתו כדי להתגבר בכוחות עצמו על המצוקה או להתגונן מפני סכנה

אחת המצוקות העיקריות של המשק הישראלי שאינה יכולה לחכות לנס ומחייבת שינוי עומק היא אופן ההתייחסות והטיפול בעסקים הקטנים-בינוניים (עסקים/חברות בעלות מחזור מכירות שנתי של עד 100 מיליון ₪).

במאמר דעה שפורסם במגזין דה-מרקר ב-6 באפריל, אני מפרט סדרה של צעדים שלהבנתי עשויים לשפר מהותית את מצבם של עסקים אלו. הכלכלה הישראלית מוטה לטובת העסקים הגדולים, אולם דווקא שגשוג העסקים הקטנים-בינוניים הוא המפתח לצמיחה.

אציין, כי קרן ההשקעות איתן, בשונה ממרבית קרנות ההשקעה הפרטיות בישראל, שמה לה למטרה דווקא את העסקים הקטנים-בינוניים, והיא מציעה להם השקעה כספית מהותית לצד סיוע בניהול, במטרה להעלותם על פסים של צמיחה יציבה. אנו מאמינים כי צמיחה זו היא המפתח לחירות כלכלית של כולנו.

הקליקו כאן למאמר שפורסם בדה-מרקר.

אלחנן נעם,

יו"ר ומנהל קרן ההשקעות איתן

 

תגובות:

יגאל

20/04/2016

הייתי רק מוסיף שמה שחסר מאוד לעסקים הקטנים-בינוניים זה לובי ויחסי ציבור...הפוליטקאים שלנו אוהבים מנעמים ולחברות הגדולות קל יותר להציע אותם....מעבר לזה מאמץ כל מילה.

שליחת תגובה: